30 Nisan Tarihi Bitcoin ve Ethereum için Neden Önemli?

Kriptocat Haber Editörü
30 Nisan Tarihi Bitcoin ve Ethereum için Neden Önemli?

30 Nisan’daki opsiyon işlemlerinin sona ermesinden önce Bitcoin’in haftalık performansı önemliydi. BTC, Cuma gününün 4,2 milyar dolarlık opsiyon vadesine girerken, yazının yazıldığı sırada %10’dan fazla artış gösterdi.

Vade bitiminden sonra başka bir fiyat dalgalanması dönemi kaydeden varlıkla ilgili mevcut spekülasyonlar olsa da, opsiyon piyasasının Bitcoin üzerinde uzun yükseliş vadesinde farklı bir etkisi oldu: Yarının sona ermesinden dolayı daha fazla pozisyon getirebilir.

Aylık opsiyon sözleşmeleri büyük bir sermaye etiketi taşırken, Nisan ayındaki genel dengeli fiyat hareketi nedeniyle yarınki olaydan sonra piyasanın etkilenmeme şansı yüksek. Vade sonu için 3,9 milyar dolar değerinde sözleşme (fiyat 54,500 dolar) belirlendi. Bu, fiyat bu aralıkta kalırsa, hem call opsiyon işlemlerine hem de satımlara vade bitiminde neredeyse dengelenmesine izin vereceği anlamına gelir.

Bu nedenle, temelde düşük volatilite odaklı fiyat hareketinin şansı temelde yüksektir.

Bununla birlikte, aylık opsiyonlar genellikle kurumsal traderların ilgisini üç aylık opsiyonlar kadar fazla çekmez. Bunun bir nedeni, Üç Aylık opsiyonların yatırımcıların karlarını en üst düzeye çıkarmak için üç aylık süre boyunca değişen trendlere alışmalarına izin vermesidir.

Şu anda, Bitcoin büyük bir yükseliş eğiliminin ortasında ve üç aylık süresinin dolmasının bir ralli tetiklemek için zorunlu olduğu kanıtlandı.

Opsiyon Piyasası Bitcoin’i 100.000 Dolara Taşır mı?

30 Nisan Tarihi Bitcoin ve Ethereum için Neden Önemli?

Son 6 ay veya daha uzun süredir üç aylık sürenin dolmasına bakıldığında, ralli gözlemlenebilir. Kolektif yükseliş piyasası, genel opsiyon endüstrisinden faydalandı.

Son iki döngüde %100’den fazla artış yaşandı ve kurumsal traderlar piyasadan güçlü bir nefes almaya başladı. Şu anda, 30 Haziran’daki call opsiyon alımları 80.000 $ olarak belirlendi, bu da traderların aslında fiyatın bir sonraki üç aylık vade bitiminden önce bu piyasayı aşmasını bekledikleri anlamına geliyor.

İdeal olarak, %100 veya üzeri bir artış, Bitcoin’in 30 Haziran’dan önce 100.000 $’a ulaşmasına yol açar ve olasılık güçlü kalır.

Ethereum da Opsiyon İşlemleri Açık Pozisyonlardan Yararlanıyor

Opsiyon endüstrisi, Ethereum üzerinde de aynı yükseliş etkisini gösteriyor. CME tarafından ETH vadeli işlemlerinin başlatılmasından bu yana, kurumsal ticaret de Ethereum için belirgindi ve ETH için yaklaşan sona erme tarihi 930 milyon dolar olarak belirlendi.

Şu anda boğaların ETH opsiyonlarına göre 115 milyon dolarlık bir avantajı var; 2,240 doların üzerinde kapanış, call opsiyon satın alımları için oldukça elverişli bir sonuçtur.

Ethereum için, yakın zamanda ulaşılan tüm zamanlar rekorları, Opsiyon fiyatlandırmasının bir yükseliş rallisi sırasında bu harekete belirli bir ivme kazandırdığının kanıtıdır. Bitcoin için, uzun vadeli fiyatlandırma somuttu ve 100.000 $’lık zorlu hedefi, Opsiyon işlemlerinin endüstrisine bağlı olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.