3 Seviyeyi Haber Veren Analist, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi

Kriptocat Haber Editörü
3 Seviyeyi Haber Veren Analist, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında Binance’de görüldü. Şimdi analistin bir altcoin ile ilgili öngörüsü var.

Hangi Altcoin?

Bloomberg’in baş emtia uzmanı Mike McGlone, fintech üzerindeki gelecekteki etkisi ve Bitcoin’e karşı potansiyel bir zaferle ilgili olarak ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’u nazara verdi. McGlone Bitcoin’in altın için ne anlam ifade ediyorsa Ethereum’un da fintech için o anlama geldiğini ifade ediyor. McGlone Ethereum’un geleneksel fintech’i, Bitcoin’in bir değer deposu olarak altını aşmasına benzer şekilde geçtiğini belirtti. Ayrıca, yatırımcıların portföylerinden Ethereum’a fon tahsisinin haklı hale geldiğini çünkü, Ethereum’un potansiyelinin Bitcoin’in piyasa değerini geride bırakacak şekilde arttığını vurguladı.  McGlone, Ethereum’un dünyanın hızla gelişen dijital teknolojilere geçişine öncülük ettiğine inanıyor. Bloomberg’in baş emtia stratejisti tarafından paylaşılan bir tabloya göre, Ethereum blok zincirinin piyasa payı büyüyor.

Ethereum’un piyasa değeri 31. sırada

Şu anda, ETH’nin piyasa değeri 324.291.603.062 $ seviyesinde yer alıyor. Bu, Bitcoin’in piyasa değerinin yüzde 50’sinden biraz daha az bir rakama karşılık geliyor. Ethereum’un piyasa değeri artık PayPal, Coca Cola, Nike, Netflix, Walt Disney, Platinum’dan daha yüksek. Bu arada, Ethereum 2.0’ın lansmanı ve Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş için hazırlıklar devam ediyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, doğrulayıcılar tarafından Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesinde kilitlenen toplam ETH miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan beş milyon Ether’e (13.7 milyar USD) ulaştı. Proof of Stake (PoS), doğrulayıcıların platformda uygulanacak kararlar için oy kullanmasına ve depozito sözleşmesine koydukları ETH miktarına bağlı olarak stake karı almasına olanak tanıyor. Her doğrulayıcının en az 32 ETH (87,907 $) yatırması gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.