3 Seviyenin Müjdesini Veren Analist: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Kriptocat Haber Editörü
3 Seviyenin Müjdesini Veren Analist: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Bloomberg’in yeni analizine göre, Bitcoin (BTC)’in halving sonrası boğa koşusu önceki döngülere kıyasla “uysal” görünüyor. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise bu yıl Bitcoin fiyatı için görülebilecek seviyeleri paylaşıyor.

Mike McGlone: Bitcoin fiyatı daha yükseğe çıkabilir

Bloomberg Crypto Outlook aylık haber bülteninin Mayıs sayısında, kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in artan nüfuzunun ve ana akımdaki varlığının önde gelen kripto para birimini daha bastırılmış bir yola soktuğunu savunuyor. Yine de analist, lider kripto para biriminin daha yükseğe çıkacağını tahmin ediyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tedarik kesintisi sonrası yıllar bir rehber ise, 2021’den 4 Mayıs’a kadar Bitcoin yaklaşık iki katına çıktı. Bu sefer farklı olan, kripto paranın ana akıma geçişidir ve bu da daha bastırılmış bir yolla sonuçlanmalıdır. Daha yüksek, daha sürdürülebilir bir platoya doğru bir fiyat ayarlama dönemi olarak 2021’e bakabiliriz.

3 Seviyenin Müjdesini Veren Analist: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Mike McGlone: Bitcoin fiyatı 2021’de 100.000 doların biraz üzerinde bir fiyata dönüşecek

Analiste göre, Bitcoin fiyatı 2017 hızını yakalarsa, piyasa değeri ile lider kripto para bu yıl en az altı-rakamları görecek. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2017’deki 15 kat fiyat artışı, 2013’teki avansın yaklaşık üçte biri kadardı. 2017 artışının benzer bir kısmı, 2021’de 100.000 doların biraz üzerinde bir fiyata dönüşecek ve Bitcoin’in devam eden olgunlaşması dışında, koşullar şu anda çok farklı değil.

Bitcoin’i daha yükseğe çıkarabilecek temel faktörler nelerdir?

Bloomberg, Bitcoin’i daha yükseğe çıkarabilecek temel faktörlerin kurumsal yatırımcıların girişini ve dünya çapındaki merkez bankaları tarafından izlenen gevşek para politikalarını içerdiğini söylüyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Arz azalıyor ve talep artıyor. Geçmişteki spekülatif rallilerin aksine, geleneksel yatırımcılar için risk, bazı varlıkları Bitcoin’e tahsis etmeme yönünde eğildi… Tarihsel olarak düşük faiz oranları ile yan yana gelen azalan arz ve sisteme pompalanan önemli miktarda para, eğer ekonomi kuralları geçerliyse, ilk doğan kripto paranın fiyat değerlemesi için sağlam bir temel oluşturur.

3 Seviyenin Müjdesini Veren Analist: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

İşte Bloomberg analisti Mike McGlone’dan başarılı tahminler

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleride mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü. Bunlar dışında analistin yüksek başarı oranına sahip başka tahminleri de mevcut.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.