3 Analistten Altın Fiyatları İçin Haftalık Tahminler: Bu Seviyelere Kilitlenin!

Kriptocat Haber Editörü
3 Analistten Altın Fiyatları İçin Haftalık Tahminler: Bu Seviyelere Kilitlenin!

Altın fiyatları, geride bıraktığımız haftada karma ticaret seanslarına sahne oldu. Fiyat haftaya sakin bir başlangıç yaptıktan sonra 1.780 dolar civarında nispeten dar bir aralıkta dalgalandı. Ancak altın, Perşembe günü gücünü kaybetti ve 1.756 dolar ile iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Değerli metal geride bıraktığımız haftayı 1.770 doların altında negatif bölgede kapattı. Peki altın için bu hafta neler var? Fiyata yönelik tahminler nelerdir?

Bart Melek: Altın’da 1.810 dolar civarında işlem yaparsak şaşırmam

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, piyasaları yorumladı ve altın fiyatları için önemli seviyelere işaret etti. Bart Melek konuya yönelik şunları söyledi:

100 günlük hareketli ortalama 1.799 dolarlık bir tuğla duvara benziyor. Bu oldukça büyük bir teknik seviye. Bu 100 günü geçersek, 1.810 dolar civarında işlem yaparsak şaşırmam.

Sean Lusk: Altın fiyatları kritik bir seviye olan 1.895 dolara bakıyor olabilir

Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, altın’ın bir sonraki hedefe yaklaştığında nihayet 1.800 dolar ile başa çıkma şansı olduğunu söyledi. Altın başarılı olursa Sean Lusk’a göre, sarı metal yıl başından bu yana değişmeyen kritik bir seviye olan 1.895 dolara bakıyor olabilir. Bununla birlikte Sean Lusk, 1.734 doların altındaki bir kapanışın felaket olacağını ve altın’ı 1.677 dolara geri çekebileceğini de sözlerine ekledi.

3 Analistten Altın Fiyatları İçin Haftalık Tahminler: Bu Seviyelere Kilitlenin!

Ed Moy: Enflasyon ve zayıflayan ABD doları endişesi altın ve gümüşe yarıyor

Enflasyon ve zayıflayan ABD doları endişesi, bir düzineden fazla eyaleti altın ve gümüş sikkeleri yasal ödeme aracı olarak tanımaya itiyor. ABD Darphanesi’nin eski müdürü Ed Moy’ya göre Anayasa, Devletlere vatandaşlarına borçlarını altın ve gümüşle ödeme imkânı tanıyor. 2006-2011 yılları arasında Başkan Bush ve Başkan Obama yönetimindeki ABD Darphanesi’nin direktörü olan Ed Moy, birkaç eyaletin bu girişimi şimdiden uygulamaya koymaya başladığını söyledi. Ed Moy konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Devletlerin yapmasına izin verdiği şey, vatandaşlarına borçlarını altın ve gümüşle ödeme imkânı sağlamaktır. Anayasaya yazıldığından bu yana yakın zamana kadar hiç kullanılmadı. Mali Krizden sonra, bazı devletler, şu anki sayı 12, vatandaşlarının altın ve gümüş bir şeyler alıp satmalarına izin vermek için Madde 1, Bölüm 10’u nasıl işler hale getireceklerini anlamaya çalışıyorlar. Utah çoktan ilerledi ve bunu faaliyete geçirmeye başladı. Bu eyaletlerin çoğu birkaç adım atıyor ve ilk adım altın ve gümüş vergilerden ve sermaye kazançlarından muaf.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.