3 Analistten Altın Fiyatı Tahminleri: Bu Seviyelerin Kırılmasına Hazır Olun!

Kriptocat Haber Editörü
3 Analistten Altın Fiyatı Tahminleri: Bu Seviyelerin Kırılmasına Hazır Olun!

Analistlere göre, basın zamanında 1.880 dolar seviyesinden işlem gören altın fiyatının önümüzdeki günlerde 1.900 dolar seviyesine meydan okuması muhtemel. Altın fiyatı yükselirken, dolar 3 ayın en düşük seviyelerinde kaldı. Piyasalar ABD verilerini bekliyor ve FED’den daha fazla politika ipucu yatırımcıların radarında yer alıyor.

Altın fiyatları yükseliyor! Analistler 1.900 doların kırılmasını bekliyor

Dolar, Şubat ayının sonundan bu yana en zayıf noktasına yakın konumunu korunduğu için, altın fiyatları yükseldi ve yatırımcı odağı bu hafta ABD’den gelen önemli ekonomik okumalara yöneldi. Spot altın, ONS başına 1.883 dolarda %0,14 artışla işlem görüyor ve geçen hafta 1.889,75 dolar ile 8 Ocak’tan beri en yüksek seviyesine ulaştı. ABD altın vadeli işlemleri %0.4 artışla 1.884,30 dolara ulaştı.

3 Analistten Altın Fiyatı Tahminleri: Bu Seviyelerin Kırılmasına Hazır Olun!

Bağımsız piyasa analisti Robin Bhar, geçen haftaki oynaklığın ardından, altın’ın daha zayıf dolar ve tahvil getirileri ve enflasyonla ilgili sorularla desteklenen 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığını söyledi. Altın, fiyatı enflasyona karşı bir koruma olarak kabul edilir. Dolar, üç ayın en düşük seviyelerine yakın sabitlenirken, ABD Hazine getirileri düşük seviyede kaldı.

Margaret Yang: Sarı metal, önümüzdeki günlerde 1.900 dolara meydan okuyabilir

Bu arada Bitcoin, 30.000 dolarlık seviyelerin ardından hafifçe toparlandı, ancak son zamanlarda yaşanan çöküşün ardından hala baskı altındaydı. DailyFX’te bir strateji uzmanı olan Margaret Yang, “Kripto para birimlerindeki son düşüş, alternatif bir yatırım varlığı olarak altın’ın cazibesini de artırdı” dedi. Margaret Yang konuya yönelik açılamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın yükseliş ivmesi çok güçlü ve önümüzdeki günlerde 1.900 dolarda önemli bir psikolojik seviyeye meydan okuması muhtemel.

Bu hafta FED konuşmacılarının, Perşembe günü ABD gayri safi yurtiçi hasılası, işsizlik başvuruları ve dayanıklı mallar gibi verileri beklerken, politikaya karşı sabırlı olup olmayacağını piyasalar duymak isteyecek.

3 Analistten Altın Fiyatı Tahminleri: Bu Seviyelerin Kırılmasına Hazır Olun!

StoneX analisti Rhona O’Connell: Altın fiyatı bir düzeltmeye tabi tutulabilir

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yükselen ABD enflasyon riskleri piyasaları ürküttü ve FED‘in son toplantısının tutanakları, bazı politika yapıcıların teşvikleri azaltma konusunda konuşmaya hazır olduklarını gösterdi.

StoneX analisti Rhona O’Connell, “Piyasalar enflasyon, jeopolitik risk ve COVID virüsünün Hindistan varyantı karşısında devam eden ekonomik belirsizlik ve Asya’nın büyük bir kısmında aşılama oranının yavaş olması ihtimaline bakarken genel görünüm olumlu kalıyor” dedi. StoneX analisti Rhona O’Connell, fiyatların artık ‘aşırı alım’ bölgesinde olması nedeniyle, altın’ın bir düzeltmeye tabi tutulabileceğini de sözlerine ekledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.