27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Kriptocat Haber Editörü
27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Önde gelen kripto para birimlerinin fiyat analizi ile karşınızdayız. Dip alıcılar, Bitcoin ve altcoinlerde güçlü bir rahatlama rallisini katalize etti. Ancak düşen hacimler ve genel direnç, piyasanın ivme kaybettiğini gösteriyor. Güçlü bir boğa piyasası, hızlı bir şekilde zengin olmak amacıyla ralliye atlayan spekülatörleri ve acemi traderları cezbetme eğilimindedir. Traderlar, büyük karlar elde etme hevesiyle dikkatli davranır ve aşırı kaldıraç kullanır. Bu strateji, varlığın yükselişi sırasında verimli olsa da, büyük kaldıraç kullanımı nedeniyle keskin düzeltmeler çoğu kazancı siler. Bitcoin’in (BTC) son olarak 30.000 doların altına düşmesi, Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonun 27 milyar dolardan 11 milyar dolara düşmesine neden oldu. Bu, birkaç kaldıraçlı traderın büyük bir darbe alacağını gösteriyor. Acı verici olsa da, bu düzeltmeler açgözlülüğü ve varlık transferini zayıf ellerden, duygu olumsuz olduğunda satın alma girişiminde bulunan güçlü ellere aktarır.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Birçok yatırımcı, düşüş trendinin bitip bitmediğini ölçmek için Bitcoin’in fiyat davranışını izlerken, Ethereum (ETH) yavaş yavaş hızla zemin kazanıyor. CoinGecko’ya göre, Ether’in 60 milyar dolar olan 24 saatlik ticaret hacmi, 50 milyar dolarla Bitcoin’in önüne geçti. Ether lehine bir başka olumlu işaret de Grayscale Ethereum Trust’ın fiyatının Ether’in spot fiyatına göre %11 primle işlem görmesi. Bu durum kurumsal yatırımcılardan gelen güçlü talebi gösteriyor. Buna karşılık, Grayscale Bitcoin Trust fiyatı hala Bitcoin için indirimli olarak işlem görüyor. Bu, traderların bir dip noktasının yerinde olduğunu doğrulamak için hem Bitcoin hem de Ether’e göz kulak olması gerektiğini gösteriyor. Dibe vuran bir oluşumun herhangi bir işaretini tespit etmek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin, 24 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Bu da daha düşük seviyelerde güçlü satın alma olduğunu gösteriyor. Ayılar, 25 Mayıs’ta fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına çekmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Fiyat bugün 40.841 $’a yükseldi. Ancak şamdan üzerindeki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde satış yapılacağını gösteriyor. Düşen 20 günlük üssel hareketli ortalama (43.967 $) ve 38’in altındaki göreli güç endeksi (RSI), ayılara avantaj sağlıyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar fiyatı 34.000 dolara indirmeye çalışacak. Bu, izlenmesi gereken önemli bir destektir çünkü eğer bu seviye kırılırsa, BTC / USDT kuru kritik desteği 30.000 $’dan yeniden test edebilir. Artan yönde, boğaların üstünlüğü elde etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bunu başarırlarsa, parite 50.000 dolara yükselebilir.

Ethereum fiyat analizi

Ether’in geri çekilmesi, bugün 2,738,74 $’da %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı ve bu durum, daha düşük seviyelerde agresif alımlara işaret ediyor. Ancak, ayılar rahatlama rallisini hareketli ortalamaların yakınında durdurmaya çalışıyor.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Aşağı yönde ilk destek 2.378.54 dolar ve ardından 2.079.94 dolar. Fiyat bu destekten geri dönerse, çift birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir. Ancak ayılar fiyatı 2.000 $’ın altına düşürürse, ETH/USDT kuru kritik desteği 1.728.74 $’da yeniden test edebilir. Bu varsayımın aksine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (2.936 $) üzerine çıkarırsa parite 3.362,72 $’da %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine yükselebilir. Böyle bir hareket, kısa vadeli düşüş trendinin bittiğini gösterecektir.

BNB fiyat analizi

25 Mayıs’taki 348,70 Dolarlık direncin yakınında tereddüt ettikten sonra Binance Coin (BNB) bugün engeli kaldırdı. Bu, kapıları 428 dolara hareket ettirmek için açtı. Bununla birlikte, ayılar kolayca pes etmeyebilir ve 428 $ ile 20 günlük EMA (444 $) arasında sert bir direnç göstermeleri muhtemeldir.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Fiyat 428 dolardan düşer ancak 348,70 dolar desteğini kıramazsa, BNB/USDT kuru 50 günlük basit hareketli ortalamaya (523 dolar) ve ardından 600 dolara ulaşabilecek bir yukarı hareket başlatabilir. Aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 348.70 $’ın altına düşerse, parite 257.40 $’a düzeltme ile sonuçlanabilir. Böyle bir hareket, ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini ve bunun bir dip teyit edilmesini geciktirebileceğini önerecektir.

ADA/USDT

Cardano (ADA), 25 Mayıs’ta ayılar 20 günlük EMA’yı (1.64 $) savunduğu için bir Doji şamdan modeli oluşturdu. Belirsizlik bugün yükselişe geçti ve alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Boğalar şimdi ADA/USDT kurunu 2 Dolar’a ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.47 $’a itmeye çalışacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret edebilir. Bununla birlikte, orta noktanın hemen üzerindeki düz 20 günlük EMA ve RSI, birkaç günlük fiyat aralığına bağlı eylem önerecek. Fiyat 2 dolardan düşerse, parite 1.55 dolara düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, pariteyi birkaç gün boyunca 1,55 ila 2 dolar aralığında tutabilir. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.47 $) altına çekerse daha geniş bir aralık ortaya çıkabilir.

Dogecoin fiyat analizi

Düşüş trendi çizgisinin yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaş sürüyor. Boğalar, Dogecoin’i (DOGE) 25 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine itmiş olsalar da, daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Ayılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına çekerse, her küçük rallide satış yapmayı önerecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0.25 $’a düşürmeye çalışacak ve ardından 19 Mayıs’ta oluşan panik düşük seviyesini 0.21 $’dan yeniden test edecek. Yavaş yavaş aşağı inen 20 günlük EMA (0,40 $) ve 46’nın altındaki RSI, ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 0.47 $’a yükselebilir.

XRP / USDT

Boğalar XRP’yi 24 Mayıs’ta 0.88 dolarlık direncin üzerine çıkardı ve bu da rahatlama rallisinin başladığını gösteriyor. Ayılar, 25 Mayıs’ta fiyatı 0,88 doların altına düşürmeye çalıştı ancak başarısız oldu. Bu, boğaların desteklemek için 0.88 doları aşmaya çalıştığını gösteriyor.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

XRP/USDT kuru, sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (1.19 $) yükselebilir. Fiyat bu dirençten düşerse, ayılar yine 0,88 dolar desteğini kırmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa parite 23 Mayıs’ın dip seviyesini 0,65 dolardan yeniden test edebilir. Bu destek de kırılırsa, parite düşüşü 0,56 dolara kadar uzatabilir. Tersine, boğalar bir sonraki düşüş sırasında 0,88 dolarlık desteği başarılı bir şekilde savunursa, parite hareketli ortalamaların üzerine çıkabilir ve düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu direncin kırılması, yükselişin bir sonraki ayağını başlatabilir.

DOT / USDT

Boğalar, Polkadot’u (DOT) 26.50 $’lık genel dirence itmeye çalışıyor. Bu seviye sert bir direnç olarak hareket edebilir. Ancak boğalar bu duvarı aşabilirse altcoin 20 günlük EMA’ya (30,42 $) yükselebilir.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Aşağı eğimli 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların komutanın elinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar fiyatı 26.50 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOT/USDT kuru 20 $’a ve ardından 15 $’a düşebilir. Bu destekten bir sıçrama pariteyi birkaç gün boyunca 15 ila 26,50 dolar aralığında tutabilir. 15 doların altındaki bir kırılma, ayıların lehine olurken, 31,28 doların üzerindeki bir kırılma, düşüş eğiliminin sona erebileceğini gösterecektir.

ICP/USDT

İlk düşüşten sonra, Internet Computer (ICP) son birkaç gündür dar bir aralıkta konsolide oluyor. Bu, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yön hareketi konusunda kararsızlığa işaret ediyor.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Belirsizlik aşağı yönde çözülürse ve ayılar fiyatı 103 doların altına düşürürse, ICP/USDT kuru tüm zamanların en düşük seviyesini 86.01 dolarda yeniden test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, bir sonraki hedef olan 60 dolarla düşüş trendine devam edebilir. Tersine, eğer boğalar fiyatı 168.57 doların üzerine çıkarırsa, kur 186.06 dolara ve ardından 222.34 dolara yükselebilir. 243.08 $’da %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma, düşüş trendinin sona erebileceğine işaret edebilir.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) 24 Mayıs’ta keskin bir şekilde toparlandı ve boğaların daha düşük seviyelerden güçlü bir alım yaptığını gösteriyor. Rahatlama rallisi şimdi sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (29.59 $) ulaşabilir.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, UNI/USDT kuru 21.50 $’a düşebilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, hissiyatın yükselişe geçtiğini ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Bu durum, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu olursa, parite 50 günlük SMA’ya (34.25 $) yükselebilir. Ayılar fiyatı 21.50 doların altına çekerse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 16.49 dolar ve ardından 13.04 dolar.

BCH / USDT

Bitcoin Cash (BCH), 24 Mayıs’ta 685.36 dolarlık direncin üzerine çıktı ve boğalar, 25 Mayıs’ta seviyeyi desteğe çevirdi. Bu olumlu bir işaret. Boğalar fiyatı 800 doların üzerine çıkarırsa, altcoin hareketli ortalamalara yükselebilir.

27 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, ICP, UNI ve BCH fiyat analizi

Düşen 20 günlük EMA (908 $) ve 43’ün altındaki RSI, ayılara avantaj sağlıyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, BCH / USDT kuru 685,36 ​​dolara düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, hissiyatın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşlere alım yaptığını gösterecek. Bu durum, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere tersine, ayılar fiyatı 685,36 ​​doların altına düşürürse, parite 538,11 dolara düşebilir ve ardından 23 Mayıs’ın düşük seviyesi olan 468,13 dolardan tekrar test edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.