21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!

Kriptocat Haber Editörü
21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!

Kıymetli metalin finans piyasalarındaki yerini bulmasıyla, altın piyasasında hisler güçlü bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Bazı analistler, ekonomik verilerin enflasyon baskılarını daha da yükseltmesinin beklendiğini belirtiyor. Yine de rakamlar, Federal Rezerv’i yakın zamanda para politikalarını sıkılaştırmaya zorlayacak kadar güçlü değil. Analistler, gelecek haftaya yönelik altın fiyatları tahminlerini açıkladı. İşte o tahminler…

Analistler, önümüzdeki hafta altın fiyatlarında yükseliş bekliyor!

En son Kitco News Haftalık Altın Anketi sonuçları, perakende yatırımcıların ve Wall Street analistlerinin önümüzdeki hafta altın fiyatlarında yükselişe devam ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, bazı analistlerin piyasanın ONS başına 1.900 doların üzerindeki fiyatlarla aşırı alım yaptığı konusunda uyarmalarıyla düşüş hissi yükselmeye başlıyor.

21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!

Bannockburn Global Forex genel müdürü Marc Chandler, hayal kırıklığı oluşturan Mayıs istihdam verilerinin ardından altın’ın güçlü bir toparlanma gördüğünü söyledi. Marc Chandler konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yine de bir sonraki sıçramada satmaya daha meyilli olurum. MACD ve Slow Stochastic yuvarlanıyor ve şu ana kadar gördüğümüz tek şeyin, üç ayaklı bir düzeltmenin ilk ayağı olduğundan şüpheleniyorum.

11 analist altın konusunda iyimser ve gelecek hafta yükseliş çağrısı yapıyor!

Bu hafta Kitco News’in altın anketine 16 analist katıldı. Bunlardan 11 analist veya %69’u altın konusunda iyimser olduklarını söylediler. Aynı zamanda, iki analist veya %13’ü, önümüzdeki hafta fiyatlarda düşüş beklediğini söyledi. Üç analist veya %19’luk kesim, altın fiyatlarının yatay işlem göreceğini söyledi. Bu arada, çevrimiçi Main Street anketlerinde toplam 1023 oy kullanıldı. 

Bunların 552’si veya %54’ü altın’ın önümüzdeki hafta yükseleceğini belirtti. Diğer 301 katılımcı veya %29’luk kesim, daha düşük seviyeler beklerken, 170 seçmen veya %17’lik kesim tarafsız kaldı. Yükseliş hissi, altın’ın dört hafta içinde ilk negatif kapanışını görmek istemesiyle geliyor. Ağustos altın vadeli işlemleri, geçen haftaya göre yaklaşık %0,5 düşüşle en son 1.896,50 dolardan işlem gördü.

21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!

Adrian Day: Bu gelişme, dolar için negatif ve altın için pozitif bir durum

Altın piyasasındaki momentum göstergeleri gergin görünse de bazı analistler değerli metalin daha da yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söylediler. Analistler, temel görünümün mevcut yükseliş trendi için güçlü destek sağladığını söylediler. Altın piyasası haftayı kırmızıyla kapatmaya çalışırken, fiyatlar Perşembe günü %2 düştükten sonra düşük seviyelerde kalıyor. Mayıs ayı için hayal kırıklığı oluşturan tarım dışı istihdam verileri, altın’ın önceki kayıplarını telafi etmesine yardımcı oluyor.

Cuma günü, Çalışma İstatistikleri Bürosu geçen ay 559.000 iş oluşturulduğunu söyledi. Ekonomistler yaklaşık 645.000 iş artışı görmeyi bekliyorlardı. Aynı zamanda, ücret enflasyonu geçen ay %0,5 arttı. Adrian Day Asset Management başkanı Adrian Day, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

En son ABD istihdam raporu, beklenenden daha az yeni iş ve ücretlerde artış göstererek enflasyon endişelerini artırıyor. Artan ücretler yapışkan olma eğiliminde ve yeni işe alım rakamları, insanları işe geri döndürmek için ücretlerin daha da artması gerekebileceğini gösteriyor. Bu dolar için negatif ve altın için pozitif bir durum.

21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!

John Feneck: Altın fiyatları yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor

Diğer analistler, altın’ın Mayıs ayında ONS başına 1.900 doların üzerine çıkmasının, piyasanın sağlam bir ivmeye sahip olduğunu gösterdiğini söyledi. Geçen ay altın piyasası Temmuz’dan bu yana en iyi aylık kazançlarını gördü. Feneck Consultants’ın kurucusu John Feneck, “Altın fiyatları, Mayıs ayındaki aylık kapanışta kilit psikolojik seviye olan 1.900 dolar/ONS’u kırdı ve 3 Haziran’daki gerilemeye rağmen yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor.” dedi.

Phoenix Futures and Options Başkanı Kevin Grady, Perşembe günkü satışlara rağmen altın piyasasının güçlü bir yükseliş trendi içinde nispeten istikrarlı olduğunu ve kritik destek seviyelerini korumayı başardığını söyledi. Ancak Kevin Grady, Federal Rezerv’in artan enflasyon baskılarına karşı hareket etmek zorunda kalacağını umduğu için altın fiyatları konusunda tarafsız olduğunu da sözlerine ekledi. Kevin Grady, altın fiyatlarının ONS başına 1.900 doların üzerinde kazanç elde etmek için mücadele edebileceğini söyledi. Kevin Grady konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED’in enflasyon üzerinde bir kontrolü yok. Beklediklerinden çok daha kalıcı olacak. Altın’ın yükselmek için yeri var. Ancak bir noktada, enflasyon nedeniyle, FED’in en azından tahvil alımını azaltması gerekecek. Bu, altın partisi için ışıkları söndürecek.

21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!

Darin Newsom: Daha düşük altın fiyatları kartlarda…

Darin Newsom Analysis başkanı Darin Newsom, Cuma gününün kapanışını yakından izlediğini söyledi. Darin Newsom, altın fiyatları haftanın kapanışını 1.905,30 dolar üzerinde yapamazsa, o zaman yakın vadede altın fiyatları konusunda düşüşe geçeceğini de sözlerine ekledi. Darin Newsom konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın yönü önümüzdeki hafta aşağı inecek. 1.905,30 doların altında kapanışla daha düşük altın fiyatları görmeyi bekliyorum.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Seviyelerle Kapatacak!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.