2021’in Geri Kalanında Altcoin Piyasasında Neler Olacak?

Kriptocat Haber Editörü
2021’in Geri Kalanında Altcoin Piyasasında Neler Olacak?

Bu yıl kripto para birimi endüstrisine herhangi bir ilgi gösterdiyseniz, çeşitli “meme”lerden ve yiyeceklerden ilham alan altcoin projelerinden muhteşem bir getiri sağlandığını bilirsiniz. İster Elon Musk’ın en sevdiği DOGE olsun, ister SushiSwap’in yönetişim token’ı SUSHI; belirli altcoin’lerin etkileyici performansı, endüstrinin piyasa değerinin 2 trilyon doları aşmasıyla ana akımda ilgi uyandırdı. Peki, altcoin fiyatlarının bu performansı benzer bir şekilde devam edebilir mi?

Altcoin piyasası 2017’yi tekrar edebilir mi?

Her projenin 10x potansiyeli olmasa da, genel hissiyat altcoin cephesinde pozitif gibi görünüyor. Özellikle de Bitcoin dominans oranının %50’nin altına düşmesiyle. Nitekim, etkili bir analist, piyasanın 2017’de elde ettiği başarıyı tekrar edebileceğini ve taban seviyesinin %27.000’in üzerinde zirveye ulaşabileceğini öne sürdü. Rekt Capital adlı bir analist ve trader’a göre, altcoin piyasası, en son 2014’te görülen en yüksek seviyelerini desteğe çevirerek bir yıldan fazla bir süredir muhteşem bir şekilde yükseliyor.

2021’in Geri Kalanında Altcoin Piyasasında Neler Olacak?

Rekt Capital ayrıca, altcoin piyasa değerinin “2017’nin en yüksek seviyelerini desteğe dönüştürdüğünden bu yana 70 günde %119 arttığını” belirtti. Ayrıca “bu sadece başlangıç” dedi. Altcoin piyasası, önceki başarısını tekrar edecek olsaydı piyasa değeri 150 trilyon doları geçecekti. Bu, en piyasanın en büyük boğalarının bile düşünemeyeceği bir miktar. Bununla birlikte endüstri, dört yıl öncesine göre çok daha sağlam.

Ayrıca, 30.000 yetişkinin yakın zamanda katıldığı bir ankette, dört Amerikalıdan birinin halihazırda kriptoya sahip olduğu ve diğer dörtte birinin bu yıl satın almayı planladıklarını itiraf etmesiyle çok daha geniş bir kabul gördü.

2021’in Geri Kalanında Altcoin Piyasasında Neler Olacak?

Dogecoin çılgınlığı

Altcoin ateşine verilebilecek belki de en iyi örnek, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından desteklenen köpek temalı kripto para birimi DOGE. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere geçen hafta DOGE’un piyasa değeri 70 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,60 dolara ulaştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.