2021’e Damga Vuracak Tahmin: Dogecoin Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!

Kriptocat Haber Editörü
2021’e Damga Vuracak Tahmin: Dogecoin Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!
  • Dogecoin fiyatı, iki günlük %55’lik artışı konsolide etmeye devam ediyor. Ancak popüler analist Sheldon McIntyre, Doge’de yüzde 90’lık bir ralli bekliyor.
  • Popüler analist Sheldon McIntyre’e göre, 0,371 doların altındaki hızlı bir tersine dönüş, meme coin için yükseliş görünümünü bozar.
  • Coinbase listelemesi ise binlerce yeni yatırımcıya DOGE fenomenine katılma fırsatı sunacak.

Dogecoin fiyatı, iki günlük %55’lik artışı konsolide etmeye devam ediyor!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Dogecoin fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’un sistem işlem verimliliğini artırmak için DOGE geliştiricileriyle çalışmaya başladığını duyurduğu bir tweet’in ardından 13 Mayıs’ta ateşlendi. Bu toparlanma popüler analist Sheldon McIntyre’e göre, ancak fiyat 0,597 doların üzerinde yükselebilirse sürdürülebilir. Ancak analiste göre Dogecoin fiyatı, sosyal medya tarafından sevilen bir kripto para biriminin tehlikelerini de taşıyor.

Elon Musk’tan ilham alan 13 Mayıs’taki ralliden önce Dogecoin fiyatı, 29 Ocak’ın en yüksek seviyesinden başlayan ve 16 Nisan’ın en yüksek seviyesi 0,453 dolardan geçen iki başarısız girişimin ardından analiste göre, 4 saatlik grafikte azalan bir kanalda sürükleniyordu. Kanal düşüşü sırasında DOGE analiste göre, 200 dört saatlik basit hareketli ortalama (SMA) 0.339 dolardan destek belirledi.  Şu anda Dogecoin fiyatı, DOGE’nin yükseliş niyetini teyit edecek önemli bir seviye olan 0,597 doların biraz altında işlem görüyor. 

2021’e Damga Vuracak Tahmin: Dogecoin Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!

Sheldon McIntyre: Dogecoin fiyatı rüzgarlara rağmen %90 yükselmeye hazırlanıyor

Piyasa analisti Sheldon McIntyre, açıklamalarının devamında Doge’de yüzde 90’lık bir ralli beklediğini belirtiyor. Analist konuya yönelik şu önemli açıklamaları yapıyor ve seviyeleri sıralıyor:

Başarılı bir atılım, DOGE‘yi Nisan düşüşünün %138,2’lik uzatması olan 0,711 dolarla yarışmaya hazır hale getiriyor. Seviye zorlu olacak, çünkü 5 Mayıs ve 7 Mayıs’ta direnç oluşturdu. 0,711 doların üzerindeki bir kaçış, Dogecoin rallisini püskürtmek için 5 Mayıs ve 7 Mayıs’ta %138,2’lik bir artışla birleşen bir seviye olan 0.841 dolarda üst trend çizgisinin test edilmesini gerektirecek.  FOMO piyasaya girerse, Dogecoin fiyatı direncin üstesinden gelmeli ve 0,940 dolara ve potansiyel olarak psikolojik olarak önemli olan 1,00 dolara yükselmeli. Bu kripto paranın fiyatında %90’lık kazanç anlamına gelir.

2021’e Damga Vuracak Tahmin: Dogecoin Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!DOGE/USD fiyat grafiği

Sheldon McIntyre: 0,371 doların altına bir düşüş yatırımcıları felakete sürükler

Sheldon McIntyre, Dogecoin için düşüş senaryosunu da açıklıyor. Bu senaryoda analist, 0,371 doların altına bir düşüşün yatırımcıları, 0,138 dolara kadar güvenilir bir destek olmadan savunmasız bir konuma getirdiğini de ekliyor. Sheldon McIntyre konuya yönelik şunları söyledi:

0,453 doların altına düşüş, Dogecoin fiyatının en iyi ihtimalle daha karmaşık bir dip oluşturmasını sağlayacak veya etkili bir şekilde önemli bir yükseliş kaydetmesi olasılığını bozacak. 0,371 dolarlık kesin destek, %61,8 geri çekilme ve 200 dört saatlik hareketli ortalamanın kesişimi… 0.371 doların altındaki bir kırılım, DOGE yatırımcılarını 0,138 dolara kadar güvenilir bir destek olmadan savunmasız bir konuma getiriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.