2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kriptocat Haber Editörü
2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Son günlerde Bitcoin, zirve fiyatlarından 30.000 dolar seviyelerine kadar düştü. Ancak  analistlere göre, bir ayı sinyali olan Death Cross ise şimdi BTC grafiklerinde. Düşüşün devam edeceğine işaret eden bu gösterge nedeniyle yatırımcılar nasıl bir pozisyon almalı? Piyasayı şimdi hangi senaryolar bekliyor? 2 usta analist bu konuyu yorumladı…

Bitcoin Death Cross’dan korunmak için ne yapmalı? Benjamin Cowen açıklıyor

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in büyük ölçüde düşüş gösteren bir teknik göstergeye çarpmaktan nasıl kaçınabileceğini açıklıyor. Yeni analizinde Benjamin Cowen, Bitcoin’in herhangi bir varlık için büyük ölçüde düşüş sinyali olarak kabul edilen bir hareket olan “Death Cross” veya 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların geçişinden nasıl uzak durabileceğini açıklıyor.

2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Benjamin Cowen’e göre, BTC/USD paritesi grafiği dururken, iki hareketli ortalama birbirine doğru eğimli ve önümüzdeki haftalarda potansiyel bir kesişmeye işaret ediyor. Yakından takip edilen analiste göre, Bitcoin’in Death Cross’un devreye girmesini önlemek için Haziran ayında her gün ortalama 800 dolar yükselmesi gerekecek. Benjamin Cowen konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Günde ortalama 300 dolara çıksak bile, yine de Death Cross alacağız. Günde 400 dolar, hala Death Cross alıyoruz. Günde 500 dolar, hala Death Cross alıyoruz. Günde 600 dolar hala Death Cross alıyoruz. Death Cross’dan kaçınmanın yolu, eğer Bitcoin’in fiyatı bugünden itibaren ortalama olarak günde yaklaşık 800 dolar artacak olsaydı, o zaman bir Death Cross’dan kaçınırdık. Yani bu nasıl görünecek, Temmuz ayına kadar 60.000 dolarda olmamız gerekiyor. Temmuz ayının başında, aşağı yukarı 60.000 dolara geri dönmemiz gerekiyor.

Michael van de Poppe: Şu anda konu Death Cross ile çevrili…

Birçok kripto para analisti Bitcoin’e Death Cross’un etkilerini tartışırken, analist Michael van de Poppe bunun büyük ölçüde ilgisiz bir gösterge olduğunu savunuyor. Michael van de Poppe’ye göre, BTC rallisine devam ederken iki hareketli ortalamanın yeniden çaprazlamadan önce kısa bir süre birbirini geçmemesi için hiçbir neden yok. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda konu Death Cross ile çevrili… Stratejinize nasıl fayda sağlayacak? Öyle değil. Bu sadece önyargınıza uyuyor. Çünkü para kaybediyormuş gibi hissediyorsunuz ve daha da fazla para kaybedeceğinizi hissediyorsunuz ve bu nedenle bir ayı piyasamız var. 

2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Michael van de Poppe, Bitoin konusunda Death Cross’a odaklanmak yerine daha çok 29.000 dolar ile 32.000 dolar arasındaki genel destek alanıyla ilgileniyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla BTC tahmini için “Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Seviyeleri Görebiliriz!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.