2 Ripple Balinasının, XRP Servetleri Eridi! İşte Yaşananlar…

Kriptocat Haber Editörü
2 Ripple Balinasının, XRP Servetleri Eridi! İşte Yaşananlar…

Takın tarihli bir Forbes makalesine göre birkaç kripto milyarderi, son dokuz günde net değerlerinin toplam 15 milyar dolarından fazlasını kaybetmişken Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri, ağır bir düşüş yaşıyor. Makaleye göre Ripple kurucularının, MicroStrategy’nin CEO’sunun, Tim Draper’ın serveti azalıyor.

Ripple kurucuları Chris Larsen ve Jed McCaleb’in servetleri azaldı

Forbes makalesine göre, XRP’nin ardındaki şirket olan Ripple Labs kurucu ortaklarının net değerleri azaldı. SEC’nin Ripple aleyhindeki son davasında mevcut CEO Brad Garlinghouse ile davalı olarak yer alan eski Ripple CEO’su Chris Larsen, dokuz günde net değerinin yüzde 19’unu kaybetti. 6,9 milyar dolardan 5,6 milyar dolara indi. Ripple’ın eski CTO’su ve Stellar’ın kurucusu, düzenli XRP satışları ile XRP Ordusu’nun uykularını kaçıran Jed McCaleb ise net değerinin yüzde 27’sini kaybetti. Elindeki XRP’ler 6 milyar dolardan 4.4 milyar dolara düştü.

2 Ripple Balinasının, XRP Servetleri Eridi! İşte Yaşananlar…

Michael Saylor ve Tim Draper, en büyük kayıpları yaşıyor

Forbes’a göre net değerdeki en ağır hasarı, bilançosunda 92.079 Bitcoin tutan MicroStrategy’nin CEO’su olan en büyük Bitcoin evangelisti Michael Saylor yaşadı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere 18 Mayıs’ta Saylor şirketinin, MicroStrategy’nin, 10 milyon dolarlık Bitcoin’i dipten satın aldığını duyurdu. 10 Mayıs – 19 Mayıs arasındaki dönemde, Saylor’un net değeri, Bitcoin ve MicroStrategy hisselerindeki çöküşle beraber 3.3 milyar dolardan yüzde 45’lik bir düşüş yaşayarak 1.8 milyar dolara geriledi.

Küresel yatırımcı ve Bitcoin destekçisi Tim Draper’ın serveti ise yüzde 39 oranında düştü. Draper’ın net değeri, 1.8 milyar dolardan 1.1 milyar dolara indi.

2 Ripple Balinasının, XRP Servetleri Eridi! İşte Yaşananlar…

Binance CEO’sunun kaybı yok!

Hiçbir şey kaybetmemiş gibi görünen tek kripto milyarderi, kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao oldu. Forbes’a göre Zhao’nun net değeri 10 Mayıs – 19 Mayıs arasında 1.9 milyar dolar olarak kaldı. Bu listede ayrıca Winklevoss ikizleri olan Cameron ve Tyler Winklevoss da bulunuyor. Kripto borsası Gemini’ın kurucuları, süreç boyunca servetlerinde yüzde 24 değer kaybettiler.

Ayrıca Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert değerinin yüzde 14’ünü, ABD’nin en popüler kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong ise net değerinin yüzde 15’ini kaybetti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.