2 Dev Şirket, Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Giriyor

Kriptocat Haber Editörü
2 Dev Şirket, Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Giriyor

2 dev şirket Bitcoin ve Altcoin piyasalarına giriyor. İlk şirket elektronik ticaret devi Interactive Brokers. Şirketin bu yaza kripto para ticareti sunacağı belirtiliyor. CEO Thomas Peterffy, firmanın müşterileri arasında böyle bir talep olduğunu belirterek yaz sonuna kadar bu talepleri yerine getirmeye çalışacaklarını ifade ediyor.

Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelim

Interactive Brokers, kripto ticaretiyle Fidelity ve Charles Schwab’ın önünde yarışıyor. The ETF Store başkanı Nate Geraci, büyük rakiplerin konuyu takip etmesinin sadece “an meselesi” olduğunu söylüyor. Interactive Brokers, kullanıcılarının Bitcoin vadeli işlemlerini yapmasına zaten izin veriyor.

Diğer taraftan bir şirket daha kripto para alanına gire konusunda adımlar atıyor.  Victory Capital Management isimli şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para piyasasına girme planlarından önce hem Nasdaq hem de kripto odaklı varlık yöneticisi Hashdex ile özel anlaşmalar kurduğunu duyurdu.

2 Dev Şirket, Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Giriyor

Kripto paralar uygun bir varlık sınıfı

Bu gelişme ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan VictoryShares ve Victory Capital’in Çözümler Başkanı Mannik Dhillon müşterilerine istedikleri ileri görüşlü seçenekleri sunmak için sürekli çalıştıklarını ve kripto para biriminin iyi çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olabilecek uygun bir varlık sınıfı olduğuna inandıklarını ifade ediyor. Yatırımcıların, NCI’yi izlemek için tasarlanmış bir portföye yatırım yaparak, kripto para piyasası ile çeşitlendirilmiş bir şekilde uyumlu getiriler arayabileceğini belirten Dhillon, bu piyasanın gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ederken birden fazla dijital varlığa yönelebileceklerini ifade ediyor.

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Victory Capital, 30 Nisan 2021 itibariyle yönetimi altındaki 157,1 milyar dolarlık varlığa sahip, çeşitlendirilmiş bir küresel varlık yönetimi firmasıdır. Özellikle büyük varlığa sahip küresel firmaların kripto alanına girmeleri alanın benimsenmesi ve büyük şirketlerin alana dahil olması açısından son derece önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Yeni giren şirketlerle birlikte kripto para birimi alanı giderek daha büyüyor ve böylelikle küresel genişleme durumu daha da artıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.