2 Analist: Altın Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Yönelebilir!

Kriptocat Haber Editörü
2 Analist: Altın Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Yönelebilir!

Altın fiyatı, yakın zamanda 1.756 dolar seviyesinde bir destek bulduktan sonra, orta Bollinger bandından -1.770 dolar civarında ekstra hareketin ardından- yükseliş niyetini tekrarlıyor. Altın bazı analistlere göre, 100 günlük basit hareketli ortalamanın düzleşmesi ve 50 günlük SMA’nın hafif yükselişi ile birlikte düşüş eğiliminin güç kaybettiğini gösteriyor.

Anthony Charalambous: Yükseliş senaryosunda altın fiyatı için 1.900 dolar gündemde!

Popüler piyasa analisti Anthony Charalambous, değerli metal fiyatlarını yorumladı ve altın’ın ilk olarak 1.851 dolarda dirençle karşılaşabileceğine dikkat çekiyor. Ayrıca analist, yükseliş senaryosunda altın fiyatı için 1.900 doların gündemde olduğunu da vurguluyor. Anthony Charalambous konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kısa vadeli osilatörler, pozitif ivmenin hız kazandığını ve fiyatın yeni keşfedilen yükselişini desteklediğini gösteriyor. MACD, pozitif bölgede kırmızı tetik çizgisinin üzerinde güçlenirken, RSI 70 seviyesine doğru ilerliyor. Pozitif yüklü stokastik osilatör, yükselen bir fiyat resmini teşvik ederek, aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor. Emtia üst Bollinger bandına bağlı kalırsa, yukarı yönlü yörünge 1.851 dolar yakınındaki 200 günlük SMA’dan ve 1.856 dolarda yüksek genel giderden ön dirençle karşılaşabilir. Bu temel engellerin başarıyla aşılması, emtianın yeşil parıltısını artırabilir ve fiyatı 1.876 dolarda belirlenen sınıra doğru itebilir. Bu dayanıklı engeli aşmak da alıcılara 1.900 dolar engelini yeniden ele geçirme konusunda ilham verebilir. Satıcılar yeniden ortaya çıkarsa, 1.829 dolar civarında doğrudan destek oluşabilir. 

2 Analist: Altın Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Yönelebilir!

Anthony Charalambous’e göre, altın kısa vadede nötrden yükselişe bir tonu sürdürüyor. Analiste göre, 1.856 dolar bariyerinin üzerinde bir kırılma, ekstra kazançları sağlamlaştırabilirken, 1.756 doların altına bir değişim olumsuz eğilimleri güçlendirebilir.

Nenad Kerkez: Altın için sıradaki hedefler bu seviyeler!

Ünlü piyasa ve altın analisti Nenad Kerkez’de altın’da daha yüksek seviyeler bekliyor. Nenad Kerkez piyasaları analiz ederek şunları söyledi:

Altın geçen hafta yükselişe geçti ve  daha yüksek seviyelere doğru devam etmesini bekliyorum. Yukarı yönde bir kırılmadan önce çift trend çizgisi izdihamını ve bölgede konsolide olan fiyatı görebiliriz. 1.830-33 dolar bölgesinin tersine doğru bir hareket görmeliyiz. Hedefler 1.840, 1.845, 1.852 ve 1.864 dolardır. 15 dakikalık zaman diliminde yükseliş zikzakları görüyoruz, bu nedenle gün içi işlem yapan trader’lar satın alma fırsatları arıyor olabilir.

2 Analist: Altın Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Yönelebilir!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.