157.1 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Victory Capital, Kripto Para Piyasasına Girecek

Kriptocat Haber Editörü
157.1 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Victory Capital, Kripto Para Piyasasına Girecek

Victory Capital, Nasdaq’ın kripto endekslerini takip edecek özel fonlar başlatmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

San Antonio merkezli varlık idare şirketi Victory Capital, kripto para piyasasına girme planını açıkladı. 9 Haziran tarihli basın açıklamasında para yöneticisi, sofistike yatırımcılar için Nasdaq Kripto Endeksinden (NCI) yararlanacak özel bir fon başlatacağını söyledi.

Brezilyalı varlık yöneticisi Hashdex ve ABD borsası Nasdaq tarafından geliştirilen endeks, toplamda yaklaşık yüzde beş tartıya sahip olan Bitcoin, Ethereum ve karma altcoinlerin (Bitcoin Cash, Stellar ve Chainlink) performansını izliyor.

Ayrıyeten firma, Bitcoin ve Ethereum endekslerini farklı ayrı takip edecek iki farklı özel fon da sunacak. Hashdex, Şubat ayında dünyanın birinci kripto endeksi borsa yatırım fonunu (ETF) başlattı.

VictoryShares ve Solutions for Victory Capital lideri Mannik Dhillon, kripto paranın firmanın “iyi çeşitlendirilmiş” portföyü için uygun olacağını sav ediyor:

“Müşterilerimize istedikleri ileri görüşlü seçenekleri sunmak için daima uğraş gösteriyoruz ve kripto para ünitesinin yeterli çeşitlendirilmiş bir portföyün kesimi olabilecek uygun bir varlık sınıfı olduğuna inanıyoruz.”

Victory Capital, yatırım stratejilerini hem kurumsal hem de kişisel yatırımcılara sunmaktadır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.